Reklama, animacja, film, spoty

z życia grafika wzięte

Sprzęt do fotografii panoramicznej Kwiecień 28, 2010

Filed under: panoramy — reklamator @ 12:41 pm
Tags: , ,

Fotografia panoramiczna to moje hobby. Za każdym razem kiedy jestem na wyjeździe zabieram ze sobą aparat. Jeżeli czas, pogoda, siły pozwalają staram się zrobić kilka zdjęć panoramicznych.

Panoramami z większym, lub mniejszym powodzeniem zajmuję się od dobrych kilku lat i cały czas odnajduję w tym sporą przyjemność.

Do wykonywania zdjęć wykorzystuję aparat fotograficzny Nikon d70s z obiektywem rybie oko produkcji Sigmy (8mm). Jako głowicy panoramicznej używam Nodal Ninji w wersji 3 – jest to bardzo prosty mechanizm, który jednak ma tą niezaprzeczalną zaletę, że pomimo intensywnej eksploatacji nadal nadaje się do użytku. Jest też wyposażony w dwie poziomice umożliwiające odpowiednie ustawienie aparatu. Jako statyw wykorzystuje jeden z modeli Manfrotto – póki co działa niezawodnie.

Do składu zdjęć wykorzystuję głównie PTgui oraz Panoweavera, czasami również Autopano. Jeżeli ktoś jednak chciałby sprawdzić się w technice panoramicznej na początek polecałbym darmowego Hugina. Zawsze jeszcze będzie czas na wydatki.

Reklamy
 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s