Reklama, animacja, film, spoty

z życia grafika wzięte

Animacja 3D w filmie historycznym Wrzesień 3, 2010

Filed under: animacja — reklamator @ 4:58 pm
Tags: , , , , ,

Przeglądając ostatnio internet w poszukiwaniu ciekawych realizacji z zakresu grafiki 3D natknąłem się na jednej z moich ulubionych stron www na wyjątkowo ciekawy temat.

Okazuje się bowiem, że animacje, wizualizacje i 3D dociera już nawet do tak odległej dziedziny jak historia i sztuka. O co mi chodzi? Już tłumaczę.

Na stronie 3a.com.pl zostały umieszczone trailery i informacje na temat przygotowania sceny 3D rekonstruującej bitwę pod Grunwaldem w 1410 roku. Jest to coś absolutnie niesamowitego z punktu widzenia grafika/animatora, a dodatkowo ma to jeszcze ten walor, że niesie ze sobą wartość edukacyjną. Przecież dziecko w szkole zdecydowanie łatwiej będzie zainteresować sugestywną animacją 3D prezentującą zmagania z Krzyżakami niż jałowymi opisami.

Cieszy mnie bardzo, że takie inicjatywy są podejmowane i nadzieję mam, że będzie ich pojawiać się coraz więcej. Swoją drogą zastanawiam się również (i fajnie byłoby gdyby takie informacje gdzieś udostępnić) na jakim sprzęcie tego typu animacje i grafika 3D jest realizowana.

Króciutki fragment animacji można zobaczyć na 3A.com.pl

Reklamy
 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s